Tozlu Sayfalardaki Çevre

Çevre kavramı insanoğlunun var oluşu ile başlayıp günümüze kadar gelen bir olgudur. Yaşanan büyük olumsuzlar dolayısı ile dün başlayıp bugün devam eden bir olgu gibi görünmesine rağmen. Ve bilim adamları yıllar öncesinde bilimsel çalışmalarında çevre konusunu ele almışlardır.

Devamını Oku

Kaplan Nüfusu Artışta

Dünya üzerinde birçok canlı nesli ya yok oldu ya da yok olma tehlikesi altında. Bu canlılar arasında yer alan kaplan nüfusu ise sevindirici bir yükseliş göstererek yüzyıldır ilk defa artış gösterdi.

Devamını Oku

Hava kirliliğinde ‘Kara Rapor’

‘Türkiye’de Hava Kirliliği: Kara Rapor’ adlı araştırmayla 181 istasyondan alınan veriler, solunan havayla ilgili ciddi endişeler olduğunu gösteriyor. Rapora göre Türkiye’nin tamamında en az 1 gün sınır değerler aşıldı

Devamını Oku

Çevreci Teknoloji Şirketleri

Son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri, küresel ısınma ve doğal kaynakların yok olması gibi kavramların ön plana çıkması hatta gündemin ilk maddeleri arasında kendilerine yer açmaları bireyler gibi hükümetleri, firmaları da çevreci yaptı.

Devamını Oku

Çevre Analizlerinde Hakem Laboratuvar

Çok kısa denilebilecek bir geçmişe sahip olmasına rağmen çok hızlı yol alan ve Avrupa seviyesinde ilerleyen bir sektör olmasına rağmen bilinmeyen, çevre geleceği açısından büyük önem arz eden Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları’nı bu alanın başlangıcını oluşturan Laboratuvar Ölçüm ve İzleme Daire Başkanı Soner Olgun ile konuştuk.

Devamını Oku

Siyah Duman İçin Yolun Sonu

Hava kirliliği başkahramanlarından biridir teknoloji harikası motorlu taşıtlar. Her ne kadar biz insanoğlu için büyük yararları olsa da aynı ölçüde zararları da dokunmaktadır. Eğer ki belirlenen egzoz ölçüm değerlerinde seyretmezse egzoz gazları, zamanla biz insanların zehirli gaz solumamıza neden olacaklardır.

Devamını Oku
Array
(
)

Tag error : <ion: >

PHP error : Directive 'safe_mode' is deprecated in PHP 5.3 and greater
in expression :
file : Unknown