Çevre Teknolojileri Fuarı REW İstanbul, 12. Kez Kapılarını Açtı

Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2016, 17 farklı ülkeden 240 firmaya ev sahipliği yaptı.

12. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2016, 28-30 Nisan tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü’nün 12 ve 14 numaralı büyük salonlarında düzenleniyor. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla İFO Fuarcılık tarafından organize edilen fuarda katı atık, su ve atık su arıtımı, bio-enerji, atık toplama ve taşıma araçları, ayırma, arıtma ve presleme makineleri, geri dönüşüm sistemleri, geri kazanım tesis ve ürünleri, yenilebilir enerji teknolojileri ve kentsel çevre temizlik araçları gibi onlarca farklı kategoride yenilikler sergilendi.

REW İstanbul, geçen sene olduğu gibi yine İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya ile eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor. Avrasya’nın çevre teknolojileri buluşması REW İstanbul, 28 Nisan Perşembe günü kapılarını açtı. Yurt içi ve yurt dışından sektör firmalarının, “Katı Atık”, “Atık Su”, “Atık Gaz” ve “Yeşil Enerji” ana başlıkları altında tüm yeni makine, ekipman, sistem, uygulama ve teknolojinin bir arada sergilediği fuarı, 50 farklı ülkeden olmak üzere yaklaşık 12 bin ziyaretçi ağırladı.

Fuara bir önceki fuarda uygulandığı gibi ziyaretçiler, bilet yerine yanlarında getirdikleri çöplerle girdi.

Sektör Gündemleri Düzenlenen Oturumlarla Belirlendi

Stantlardaki teknoloji şovunun yanı sıra çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan REW İstanbul’da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, fuara özel konferans programı düzenleyecek. Bu kapsamda, Bakanlığa bağlı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, “atık ve katı atık yönetimi” ile “toprak ve su yönetimi” ve bunlara ilişkin yönetmeliklerin konu edildiği oturumlar gerçekleştirdi. Ayrıca fuarın diğer konferans etkinlikleri kapsamında Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden Funda Cihan, Atık Yönetimi Forumu düzenledi.

Çevre Teknolojilerini Görmeye Gelenler, İş Sağlığı ve Güvenliği Konusundaki Yenilikler Hakkında da Bilgi Sahibi Oluyor.

Bu yıl ikincisi organize edilen İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı, yine REW İstanbul ile eş zamanlı olarak bitişik salonlarda düzenleniyor. Geri dönüşüm, atık yönetimi ve çevre teknolojilerindeki yenilikleri görmek üzere REW İstanbul’a gelen ziyaretçiler, İSG Avrasya’ya da geçerek “Kaza Önleme, İş Güvenliği ve Risk Yönetimi” alanındaki en yeni ürün, teknoloji, ekipman, hizmet ve uygulamaların sergilendiği stantları da gezebildi.